Maja Starostka zwyciężczynią konkursu „Amo questa lingua” 2023

Dodał: admin 12 czerwca 2023 18:39

Tegoroczna edycja Międzyszkolnego Konkursu Języka Włoskiego „Amo questa lingua” odbyła się w ZS im. Bohaterów Westerplatte w Jabłonce. Organizatorkami są nauczycielki języka włoskiego: pani Magdalena Kardaś oraz pani Magdalena Smreczyńska. Test sprawdzający znajomość języka wyłonił tegorocznych zwycięzców:

1 miejsce – Maja Starostka I LO Nowy Targ

2 miejsce ex aequo

Karolina Warciak LO Jabłonka oraz Jakub Bafia I LO Nowy Targ

3 miejsce ex aequo

Magdalena Zaremba LO Jabłonka oraz Krzysztof Stanek I LO Nowy Targ

Nagrody dla zwycięzców ufundowało Towarzystwo Bursy Gimnazjalnej im. dr Jana Bednarskiego z Nowego Targu, ZS im. Bohaterów Westerplatte w Jabłonce oraz   F.H.U. Mobikom z Jabłonki. Konkurs został urozmaicony prowadzoną przez uczniów nauką włoskich piosenek i tańców oraz degustacją przysmaków. Miłym akcentem była loteria oryginalnych włoskich produktów przekazanych przez włoskie bistro „Parmezzan” (N. Targ, ul. św. Katarzyny 4), które dodatkowo proponuje wszystkim uczniom stałą zniżkę na swoje produkty.

Maja Starostka zwyciężczynią konkursu „Amo questa lingua” 2023

Serdecznie dziękujemy Dyrekcji oraz Młodzieży Liceum w Jabłonce za gościnność, wspaniałą zabawę i wspólnie spędzony czas, a Sponsorom nagród za możliwość uhonorowania naszych najbardziej zaangażowanych w nauce uczniów.

Magdalena Smreczyńska