Pielgrzymka Maturzystów do Częstochowy 2018

Dodał: admin 8 marca 2018 16:52

Na zakończenie ferii zimowych, tegoroczni maturzyści uczestniczyli  w tradycyjnym nocnym czuwaniu
w Częstochowie. W pielgrzymce towarzyszyli uczniom nauczyciele wraz z panią dyrektor, katecheci oraz rodzice.

Po Apelu Jasnogórskim nasza młodzież mogła wysłuchać konferencji ks. Ryszarda Kilanowicza nt. wolności. „Wolność nie uprawnia mnie do tego, żeby robić wszystko, na co mam ochotę. Do czego zatem uprawnia wolność? Wolność uprawnia nas do miłości”.

Kolejnym punktem był wspólny różaniec połączony z rozważaniami tajemnic chwalebnych. Podczas adoracji uczniowie mogli przystąpić do sakramentu Pokuty i Eucharystii, wsłuchać się w rozważania Drogi Krzyżowej, odmówić Koronkę do Bożego Miłosierdzia a także indywidualnie pomodlić przed wizerunkiem Matki Bożej Częstochowskiej.

Serdecznie dziękujemy wszystkim maturzystom za odpowiednią postawę i skupienie!!! Grupie muzycznej za granie i śpiew!!!Służbie Liturgicznej za ich posługę!!!Wyznaczonym uczniom za prowadzenie rozważań!!!

zdjęcia w galerii: http://www.goszczynski.nowotarski.pl/galeria.php?galeria_id=403