Przygotowali serca, by oddać je innym - VI edycja Serce dla Hospicjum na nowotarskim Rynku

Dodał: admin 17 lutego 2020 22:14

W święto zakochanych nasi absolwenci, uczniowie oraz opiekunowie wraz z innymi szkołami: Zespołu Szkół Technicznych i Placówek im. Stanisława Staszica, Szkoły Podstawowej nr 2 im. Mikołaja Kopernika oraz Szkoły Podstawowej nr 11 im. Armii Krajowej, spotkali się na Rynku w Nowym Targu, by móc wspólnie uczestniczyć w akcji Serce od Hospicjum- Serce dla Hospicjum.

Podczas wydarzenia zostało rozdanych na ulicach miasta ponad 4 tyś. serduszek w różnych kolorach a także 200 czerwonych baloników w kształcie serca. Grupa naszej młodzieży odwiedziła również budynek Urzędu Miasta Nowy Targ, Delegaturę Kuratorium Oświaty w Nowym Targu oraz Starostwo Nowotarskie. W ten sposób wolontariusze zachęcali do przekazywania 1% na rzecz Małopolskiego Hospicjum dla Dzieci w Krakowie oraz promowali Centrum Opieki Wyręczanej im. Hanny Chrzanowskiej dla dzieci przewlekle i nieuleczalnie chorych.

Przygotowania do tak wspaniałego przedsięwzięcia rozpoczęły się już na początku stycznia bieżącego roku, kiedy uczniowie z różnych szkół i instytucji wykonywali serduszka metodą origami. Organizatorem wydarzenia na terenie Stolicy Podhala był po raz szósty nasz Szkolny Wolontariat Młodzieżowy działający przy naszym liceum wraz z ich opiekunami: p. mgr Alicją Bryniarską oraz p. mgr Wojciechem Grzybkiem.

Dziękujemy bardzo za współprace wszystkim szkołom biorącym udział w wydarzeniu a w szczególności Katolickiej Szkole Podstawowej SPKS z oddziałami integracyjnymi im. Jana Pawła II w Czerwiennem oraz Seniorom z Pienińskiego Domu Dziennego Pobytu w Niedzicy. Wyrazy uznania dla naszych absolwentów, uczniów i nauczycieli za zaangażowanie i przeprowadzenie tej wspaniałej akcji.