Awans dziewięciorga licealistów do zawodów wojewódzkich w lekkoatletyce

Dodał: admin 17 października 2021 20:56

Na miejskim stadionie w Nowym Targu Powiatowe Centrum Kultury przeprowadziło drugie zawody z cyklu imprez lekkoatletycznych szkół średnich. Po sztafetowych biegach przełajowych przyszła pora na indywidualną licealiadę, tym razem w kategorii U18. W zawodach rywalizowało około 100 osób, podobnie jak w roku ubiegłym. Dwa lata temu było ponad 200 uczestników. Skutki pandemii są jednak nadal widoczne. Do wojewódzkiego finału zakwalifikowały się zawodniczki i zawodnicy, którzy zajęli miejsca 1-3 oraz po jednej sztafecie 4x100 m.

Zawody powiatowe

Miejsca uczennic i uczniów naszego Liceum: 100 m – 1. Oliwia Polak, 2. Alicja Kowalcze 7. Julia Fryżlewicz, 8. Amelia Polak, 1. Karol Zahora, 5. Maciej Chorąży, 7. Igor Zahora; 200 m – 1. Oliwia Polak, 4. Zuzanna Mroczka, 6. Julia Fryżlewicz, 1. Karol Zahora, 4. Igor Zahora; 400 m – 4. Zuzanna Mroczka, 5. Inga Tworek, 3. Kamil Gawron; 800 m – 2. Martyna Hryc, 5. Hanna Węgrzyn; 1500 m - 3. Jan Rzadkosz, 4. Kamil Wójciak, 7. Bartłomiej Szyszka, 8. Szymon Jarkiewicz, 11. Maciej Ochmański; skok w dal – 6. Maja Bobrowska, 10 Magdalena Nowobilska, 2. Pascal Pytelewski; pchnięcie kulą 3 kg – 7. Magdalena Truty; pchnięcie kulą 5 kg – 10. Pascal Pytelewski; sztafeta 4x100 m – dziewczęta – 1. Alicja Kowalcze, Inga Tworek, Zuzanna Mroczka, Oliwia Polak, sztafeta 4x100 m - chłopcy – 3. Maciej Chorąży, Igor Zahora, Kamil Gawron, Karol Zahora.

W klasyfikacji drużynowej (medalowej) dziewczęta zajęły drugie miejsce, a chłopcy trzecie. Opiekunem reprezentantów I Liceum Ogólnokształcącego w Nowy Targu był mgr Wojciech Tischner nauczyciel wychowania fizycznego.

Zespoły, które zajęły trzy czołowe miejsca wyróżniono pucharami Starosty Powiatu Nowotarskiego. Statuetki za najwyżej punktowane rezultaty, według tabel szkolnej ligi lekkoatletycznej, otrzymali: Oliwia Polak I LO Nowy Targ w biegu na 200 metrów – 28.35 i Jakub Kołodziejski I LO Rabka Zdrój w skoku w dal – 6.57. Za miejsca 1-3 wręczono medale i dyplomy.