Sukcesy naszych uczniów w etapie wojewódzkim Ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy o Diagnostyce Laboratoryjnej

Dodał: admin 19 kwietnia 2024 08:46

23 marca 2024 roku w Krakowie na Wydziale Farmaceutycznym Uniwersytetu Jagiellońskiego - Collegium Medicum odbył się etap wojewódzki Ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy o Diagnostyce Laboratoryjnej LabTest 2024. Udział w tym etapie wzięli nasi uczniowie: z klasy 3e: Izabela Górecka i Michał Kuźmiński, z klasy 3b: Wiktoria Wielkiewicz oraz klasy 1g: Magdalena Zelek i Paweł Potoczak.

LabTest

W konkursowych zmaganiach wspaniały sukces odnieśli Michał Kuźmiński i Paweł Potoczak, którzy zajęli odpowiednio pierwsze i drugie miejsce.

Jesteśmy bardzo dumni z faktu, że uczniowie naszego liceum okazali się najlepsi w województwie, dodatkowo Michał Kuźmiński będzie reprezentował całe województwo na ogólnopolskim etapie konkursu w Warszawie.

Konkurs ten jest organizowany w celu zainteresowania uczniów zawodem diagnosty laboratoryjnego oraz upowszechnienia wiedzy na temat diagnostyki i profilaktyki jednostek chorobowych.

Organizatorami konkursu są Studenckie Towarzystwa Diagnostów Laboratoryjnych UMW, CM UMK, UMLub, UJ CM, WUM, UMB, GUMed, SUM, UMP, PUM, UMED Łódź, działające jako organizacje studenckie Uniwersytetów Medycznych z całej Polski, na których odbywa się kształcenie na kierunku Analityka Medyczna.

Konkurs obejmował następujące dziedziny wiedzy: genetyka, parazytologia, chemia kliniczna, biochemia, biochemia kliniczna, mikrobiologia, hematologia, toksykologia, immunologia, analityka ogólna, serologia.

Uczniom serdecznie gratulujemy, a Michałowi życzymy powodzenia podczas etapu ogólnopolskiego w Warszawie. Podczas konkursu uczniów wspierały nauczycielki biologii dr Katarzyna Grobarczyk-Piekło i mgr Jagna Dziedzic.